Czerwcowy Latający Krąg Na Śląsku

20 czerwca 2017, 18:00

Cafe Kattowitz, ul. Św. Jana 7, Katowice

Latający Krąg z niezwykłą kobietą Dorotą Stasikowską-Woźniak (Ewą Kassala) 

https://www.facebook.com/events/1920929594786880/?active_tab=about

Dziś rano znalazłam w małej szufladce komody figurkę Nefretete, kobietę - symbol... O tak! Zbliża się ten bardzo oczekiwany dzień niespodzianki dla Latających Kobiet...

Z Dorotą poznałyśmy się na warsztatach rozwojowych Agnieszki Bednarczyk, gdzie pracowałyśmy ze snami i symbolami. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że za literackim pseudonimem Ewa Kassala stoi właśnie TA Dorota, a naczelnymi postaciami w jej twórczości są przede wszystkim kobiety. Łącząc fakty pomyślałam sobie: WOW! ależ to będzie idealna bohaterka kręgów! I MAMY TO! 

Dorota ​jest ​pisark​ą​, trenerk​ą​, kreatork​ą​ akcji społecznych, specjalistk​ą​ ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystk​ą​ i prowadząca programy telewizyjne, konferencje, zjazdy i sesje, głównie kobiece.​ ​Spod jej pióra wyszły​ powieści​ ​​"Boska Nefretete"​, „Kleopatra”​, ​„Portret kobiety wieku zatracenia”, „Mandragora”, „Żądze Kleopatry”​,​ poradnik​i ​„Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu”. W latach 90-tych wydawała w Katowicach kwartalnik literacki „Wyrazy”, w latach 2009-2013 była założycielką i współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady's Club” i prowadziła Polski Dom Kreacji. Pisała scenariusze i prowadziła programy telewizyjne (m.in.”Trzecie oko” dla TVP II) i spotkania w Salonie Literackim w Katowicach.​ Była koordynatorką projektów społecznych i badawczych Polsce i na świecie (m.in. dla Banku Światowego i EFS), przewodniczącą Krajowej Sieci Tematycznej EQUAL; społeczną pełnomocniczką wojewody śląskiego ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, przewodniczącą Rady Programowej TVP Katowice; członkinią Komitetu Sterującego Norweskich Mechanizmów Finansowych; Założyła i prowadziła m.in. Soroptimist International Śląski Klub Nike i Śląskie Centrum Równych Szans.

Jest laureatką nagród i wyróżnień, m.in. "Bizneswoman roku", „Chapeau bas” Soroptimist International, "Stalowego goździka" i wielu innych. Sprowadziła do Polski i społecznie prowadzi organizację pożytku publicznego Dress for Success Poland.

​Czeka nas spotkanie pełne autentycznej opowieści życia i „Fascynująca podróż w głąb antycznego świata silnych kobiet”. Zapraszamy!

G.


cytat: "Boska Nefretete"

http://www.stasikowska-wozniak.pl/

https://www.facebook.com/ewa.kassala

 

Serdecznie dziękuję za udostępnienie nam sali na piętrze, w pięknej kawiarni "Cafe Kattowitz" gdzie serwują prawdziwe rarytasy. Mam nadzieję na gościnny występ Karlusa i Frelki u Nefretete i Kleopatry ;-) To będzie niesamowita mikstura! https://www.facebook.com/pg/Cafe-Kattowitz-391277324327828/about/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Latające Kręgi to comiesięczne darmowe i nieformalne spotkania dla kobiet, które kręci idea "zarabiam robiąc to, co kocham". Networking i storytelling w jednym. Masz szansę się przedstawić, dać się poznać i posłuchać historii bohaterki, która opowiada o swoim biznesie od kuchni. I masz szansę wymienić się swoimi umiejętnościami z innymi, tak aby twój biznes zaczął latać. Nawet jeśli go jeszcze nie masz. Zabierz ze sobą swoje wizytówki, ulotki i swoje dzieła :-)

http://www.latajacaszkola.pl/szkola/latajace-kregi-miejskie/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Aby się zapisać kliknij przycisk znajdujący się na górze po prawej na tej stronie. Jeśli jesteś zalogowana w portalu, będzie to przycisk Dołącz. W innym wypadku - Zaloguj się.

Jeśli jeszcze nie masz konta na portalu, prosimy abyś je założyła. Pozwoli to później innym uczestniczkom kręgu łatwo przypomnieć sobie, czym się zajmujesz i skontaktować się z Tobą. Przycisk Zaloguj się zaprowadzi Cię na stronę logowania, gdzie znajdziesz niebieski link Zarejestruj się. Do utworzenia konta wystarczy podanie imienia, nazwiska i e-maila, resztę możesz uzupełnić lub zmienić później.

UWAGA: Jeśli z jakiś powodów nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, proszę odwołaj swoje uczestnictwo na stronie zapisu. Tym samym zwolnisz miejsce oczekującym na liście rezerwowej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Organizatorki:

Kasia Kruszenko - architekt, promuje polski dizajn zrównoważony, wspiera różne inicjatywy proekologiczne, prowadzi kreatywne warsztaty recyklingowe, projektuje upcyklingową biżuterię i ekologiczne upominki, urządza ekologiczne wnętrza.

http://kasiakruszenko.pl/

http://dizajneko.pl/

http://facebook.com/dizajneko

http://facebook.com/kasiakruszenkoGabriela Luboń - freelancerka, konsultuje pomysły kobiet z kręgów, zaraża dobrą energią, jest łącznikiem naszej sieci. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum i Shakti Latającą Szkołę dla Kobiet Agaty Dutkowskiej. W październiku rozpoczyna naukę w Instytucie Medycyny Klasztornej. Współtworzyła kalendarz charytatywny 12 wspaniałych ojców "Wrażliwsi niż się Wam wydaje". Sama została jedną z bohaterek Open Book czyli otwarta książka „12 Katowiczanek ich miasto i Śląsk”. Współpracowała z agencją Open-mind - PR, Marketing, Social Media. Jest menadżerką Igi Księżycowej Szamanki. Dopieszcza pomysł „STRUNY DUSZY” w którym w rewolucyjny sposób łączy odkrywanie duszy z kunsztem fotograficznym i pracą z obrazem. Jako trenerka towarzyszy przedsiębiorcom w sesjach rozwojowych programu "Holistyczne prowadzenie scieżki kariery". Wykorzystuje okazje, które podsuwa życie i przeżywa szalone przygody... jak doświadczenia na planie serialu "Wataha 2", czy wywiad do inspirującej książki :-)

https://www.facebook.com/gabriela.lubon

https://www.facebook.com/Szkola.Szamanki

https://www.smore.com/8kw0r-iga

Feedback