Czym są Latające Kręgi Miejskie?

Darmowymi, comiesięcznymi spotkaniami dla kobiet, które pociąga motto: „zarabiam robiąc to, co kocham”. Kręgi odbywają się w kilkunastu miastach i gromadzą społeczność kobiet, które chcą łączyć przedsiębiorczość z wywieraniem pozytywnego wpływu na otoczenie. Główny celem Kręgów jest wymiana – know how, inspiracji, wsparcie i uczenie się od siebie nawzajem, poprzez opowiadanie historii. Bohaterką każdego spotkania jest kobieta, która zgodziła opowiedzieć się historię swojego biznesu lub projektu „od kuchni”. Są to kobiety, które stworzyły coś własnego i są gotowe podzielić się swoim doświadczeniem, w kameralnej atmosferze. Dodatkowo każda uczestniczka kręgu ma okazję do tego, aby przedstawić się, opowiedzieć, czym się zajmuje, ogłosić czego potrzebuje, kogo poszukuje lub co ma do zaoferowania.

Kto za tym stoi?

Latające Kręgi to non-profitowa działalność Latającej Szkoły, założonej przez Agatę Dutkowską w 2011 roku. Szkoła oferuje kursy i warsztaty dla kobiet za zakresu prowadzenia własnego biznesu. Czy muszę mieć własny biznes, żeby uczestniczyć? Absolutnie nie, chociaż jeżeli masz własny biznes, uczestnictwo w kręgach ma dla ciebie większy sens – to doskonała okazja do zareklamowania tego, co robisz i posłuchania doświadczeń innych kobiet. Spotkania są otwarte dla każdego i nawet jeżeli nieśmiało myślisz o własnej działalności w przyszłości, albo po prostu lubisz słuchać inspirujących historii – jesteś mile widziana.

Dlaczego warto chodzić na kręgi?

Bo jest to doskonała okazja do poznania innych kobiet i posłuchania inspirujących historii. I do zareklamowania tego, co robisz.

Jak się przygotować do kręgu będąc uczestniczką?

Krąg nie wymaga specjalnych przygotowań, ale do/pze jest się zastanowić jak przedstawić się w minutę, tak aby zostać zapamiętaną. Pomyśl też, czego aktualnie potrzebujesz do rozwoju swojego biznesu i wyraź to w rundzie „potrzebuję/oferuję”.

Jaki jest klucz wybierania bohaterek?

Szukamy kobiet, które stworzyły własny biznes, własną markę, albo napisały książkę, ewentualnie założyły własną fundację, stowarzyszenie. Nie interesują nas osoby, które odnoszą sukcesy w korporacjach, we franczyzach, w cudzych firmach. Szukamy kobiet gotowych szczerze i „od kuchni” opowiedzieć swoją historię. Wybieramy kobiety, które są inspirujące i chcą zarażać innych do/pą energią.

Czy mogę zostać bohaterką kręgu?

Tak, możesz zgłosić się do organizatorek, ale pamiętaj, że mają one czasem osoby zaplanowane z góry na kilka miesięcy do przodu.

Zapisałam się na krąg, nie mogę przyjść, co robić?

Koniecznie zwolnij miejsce w systemie. W wielu miastach Kręgi cieszą się wielką popularnością i jest więcej chętnych niż miejsc. Osoby, które notorycznie nie dają znać o swojej nieobecności nie będą miały pierwszeństwa przy zapisach na kolejne spotkania.

Jak mogę korzystać z portalu latajacekregi.pl?

Możesz stworzyć swój profil i dać się poznać innym kręgowiczkom. Możesz zarejestrować się na spotkania kręgowe. Możesz poczytać o bohaterkach z różnych miast. Możesz napisać co oferujesz i czego potrzebujesz i wymieniać się usługami.

Feedback